معاملات پی وی سی را باطل کنید / تداوم این روند تولید را غیر اقتصادی کرده است

همزمان با افزایش مجدد قیمت کف عرضه، سطح رقابت برای خرید گرید اس65، به بیش از ۴۰ درصد بالغ گردیده، که بر اساس اصول و منطق اقتصادی، تداوم این روند، فرایند تولید را غیر اقتصادی نموده و عملاً خطوط تولید را به تعطیلی کشانده است.
به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی، انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی از بورس کالای ایران درخواست کرد تا معاملات پی وی سی روز 27 آبان 1398 را باطل کند.

 

در بخشی از این نامه آمده است: در هفته ای که گذشت، در کمال بهت و حیرت تولیدکنندگان، این روند مخرب و ویران کننده، به غایت خود رسیده و همزمان با افزایش مجدد قیمت کف عرضه، سطح رقابت برای خرید گرید اس65، به بیش از ۴۰ درصد بالغ گردیده، که بر اساس اصول و منطق اقتصادی، تداوم این روند، فرایند تولید را غیر اقتصادی نموده و عملاً خطوط تولید را به تعطیلی کشانده است.

 

متن کامل نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سلطانی نژاد
مدیر عامل محترم بورس کالای ایران
موضوع: تقاضای ابطال معاملات پی وی سی

با سلام
احتراماً همانگونه که مستحضرید و طی نامه های متعدد به استحضار حضرتعالی رسیده است (نامه های پیوست)، صنعت لوله و اتصالات پی وی سی، ماه‌ های متمادی است که با تلاطمات شدید در تامین مواد اولیه مورد نیاز خود، مواجه بوده ، که از جمله می‌توان به روند صعودی نرخ کف عرضه گریدهای مختلف، بالاخص رزین پی وی سی گرید اس 65، اشاره نمود که از 78614 ریال در تاریخ 27 آبان 98 به 100949 ریال در تاریخ 28 بهمن 98 بالغ گردیده است.

مضاف بر این، رقابت های غیر منطقی و خارج از قاعده ای که برای خرید گریدهای مورد نیاز صنعت، در بورس شکل گرفته، در کنار فشار بخش دولتی، در خصوص عدم امکان منطقی سازی قیمت تمام شده محصولات، نفس بخش تولید را به شماره انداخته است.

با نهایت تأسف، در هفته ای که گذشت، در کمال بهت و حیرت تولیدکنندگان، این روند مخرب و ویران کننده، به غایت خود رسیده و همزمان با افزایش مجدد قیمت کف عرضه، سطح رقابت برای خرید گرید اس65، به بیش از ۴۰ درصد بالغ گردیده، که بر اساس اصول و منطق اقتصادی، تداوم این روند، فرایند تولید را غیر اقتصادی نموده و عملاً خطوط تولید را به تعطیلی کشانده است.

بدینوسیله این انجمن، از حضرتعالی، به عنوان مدیرعامل محترم بورس کالای ایران، به جد تقاضا دارد، با استفاده از اختیارات قانونی، نسبت به ابطال معاملات صورت گرفته در هفته گذشته، اقدام فرموده و با تدابیر لازم، از تداوم رقابت ناسالم و غیر منطقی و تسری این امر به صنعت کشور، جلوگیری فرمایید.

پیشاپیش از اقدامات جنابعالی کمال تشکر را دارم.

با احترام
عباسعلی متوسلیان
رئیس هیئت مدیره انجمن

 

رونوشت:
– جناب آقای دکتر نیارکی، مدیر کل محترم دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت
– سرکار خانم مهندس طهماسبی، رئیس محترم دفتر توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی
– جناب آقای مهندس منایی، معاون محترم نظارت بر کالاهای غیر سرمایه ای و خدمات
– جناب آقای دکتر ترکمان، رئیس محترم هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر و پلاستیک ایران